Why our study programme

Communication technology

Why communication technology?

Elektronika a komunikační technologie jsou technické obory, které najdeme v analogových i digitálních obvodech, v systémech s mikroprocesory, v systémech pro přenos nebo zpracování datových a obrazových signálů. Všechny tyto obory jsou obsaženy v mobilních systémech 5. a vyšších generací, v oblasti internetu věcí, chytrých velkoměst a dopravních prostředků.

Vyberte si svůj program

V nás vás naučíme nejen teorii - proč elektronika funguje - ale také praxi - jak se skutečně navrhuje, vyrábí a programuje. V rámci stejného programu můžete u nás na Ústavu radioelektroniky po bakalářském stupni pokračovat na magisterské a poté i doktorské studium.

Víte, že...

mobilní sítě 5. generace (tedy 5G) budou provozovány i pásmech nad 24 gigahertzů?
autonomní vozy budou využívat nejen množství senzorů, ale i komunikaci se svým okolím?
bezdrátové technologie budou nezbytné pro rozvoj technologií v oblastech robotiky, dronů, nebo lékařských přístrojů?
Wi-Fi zůstane nejméně do roku 2024 primární vysokorychlostní technologií pro domácnosti a kanceláře
na Ústavu radioelektroniky funguje studentská sekce mezinárodní společnosti IEEE?

Naši absolventi navrhují speciální antény pro komunikační systémy i wearables; audiozesilovače pro domácí i profesionální použití; světlomety do aut; vyvíjí a vyrábějí elektronové mikroskopy; testují mobilní komunikační systémy; programují malé procesory i webové aplikace; v rámci studia se někteří účastní vědeckých experimentů v CERNu či Analog Devices v Irsku; navrhují subsystémy pro družice a vesmírné sondy.