Bakalářský program

Elektronika a komunikační technologie

Elektronika a komunikační technologie

Máme pro vás studium, které spojuje analogovou elektroniku, digitální elektroniku a komunikační systémy. Naučíte se v něm navrhovat elektronické komponenty pro nízkofrekvenční, mikrovlnné i optické vysokorychlostní systémy. Dozvíte se o metodách, které využívají komunikační standardy. Z předmětů vám čeká návrh analogových a digitálních obvodů, vysokofrekvenčních prvků nebo programování embedded aplikací.

Detail programu 2024/2025

Přihlaste se on-line
do 31. března 2024

Podat E-přihlášku

Díky volitelným předmětům a bakalářské práci, jejíž téma si sami vyberete, se můžete specializovat na takovou oblast elektroniky, která vás nejvíce zaujme během prvních let studia. Může to být třeba i jedno ze zaměření, která jsou unikátní pro náš studijní program EKT: návrh antén, mikrovlnných obvodů, satelitní technika, radiolokační či navigační systémy.

Naši absolventi navrhují speciální antény pro komunikační systémy i wearables; audiozesilovače pro domácí i profesionální použití; světlomety do aut; vyvíjí a vyrábějí elektronové mikroskopy; testují mobilní komunikační systémy; programují malé procesory i webové aplikace; v rámci studia se účastní vědeckých experimentů v CERNu nebo výzkumném centru Analog Devices v Irsku; navrhují subsystémy pro družice a vesmírné sondy.

Víte, že:

máme na ústavu „bastlírnu“ a vlastní výrobnu desek plošných spojů pro studentské projekty?
spolupracujeme s firmami na přípravě projektů a bakalářských prací?
komunikační systémy Bluetooth, Wi-Fi i ZigBee mohou být provozovány ve stejném frekvenčním pásmu 2,4 GHz?
za objevení tranzistorového jevu byla udělena Nobelova cena za fyziku v roce 1956?

Více informací

Informace o Dnech otevřených dveří, přihláškách, přijímacích zkouškách apod. naleznete na webu fakulty. Naleznete zde také informace o kombinované formě studia.

YouTube: Studijní program EKT

Web fakulty