Elektronika a komunikační technologie

Elektronika a komunikační technologie

Ústav radioelektroniky poskytuje vzdělání v oblasti elektroniky a komunikačních technologií na úrovni bakalářské, magisterské (inženýr) i doktorské. Absolventi studia tak najdou uplatnění ve vývoji bezdrátových a elektronických systémů, ve výzkumu firem či výzkumných center, ale i ve výrobě a službách.

Proč studovat elektroniku a komunikační technologie?

Elektroniku a bezdrátové systémy najdeme v dnešní době téměř všude. Bez těchto technologií by nefungoval robotický vysavač, neexistoval by mobilní telefon a notebook by se nepřipojil k Wi-Fi. V moderním automobilu začíná cena elektroniky dominovat nad cenou dalších komponentů – zahrnuje totiž nejen různé senzorové a navigační systémy, ale také komunikaci mezi automobily, příjem rozhlasového a televizního vysílání či obyčejné telefonování.

Vyberte si svůj program

Víte, že...

mobilní sítě 5. generace (tedy 5G) budou provozovány i v pásmech nad 24 gigahertzů?
autonomní vozy budou využívat nejen množství senzorů, ale i komunikaci se svým okolím?
bezdrátové systémy budou nezbytné pro rozvoj technologií v oblastech robotiky, dronů, nebo lékařských přístrojů?
Wi-Fi zůstane nejméně do roku 2024 primární vysokorychlostní technologií pro domácnosti a kanceláře?
na Ústavu radioelektroniky funguje studentská sekce mezinárodní společnosti IEEE?

Absolventi programu Elektronika a komunikační technologie naleznou uplatnění téměř ve všech oborech. V současné době absolventy programu zaměstnávají automobilky i výrobci letounů, mobilní operátoři, výrobci radiolokačních systémů i elektronových mikroskopů. Absolventy UREL můžete rovněž potkat ve výzkumných centrech, na specializovaných úřadech, v místní i státní správě, a také na univerzitách a dalších školách. Řada absolventů pracuje v dalších zemích Evropské unie i mimo ni.

Studium nabízíme jak v prezenční formě (klasická výuka od pondělí do pátku) tak ve formě kombinované. Kombinované studium je soustředěno do několika málo dnů kontaktní výuky; většina výuky probíhá distančně (na internetu). Kombinované studium je vhodné zejména pro studenty s pravidelným zaměstnáním.

Pokud byste se o studiu Elektroniky a komunikačních technologií chtěli dozvědět více, kontaktujte nás prosím na emailové adrese hudcova@vut.cz. Rádi vám pošleme dodatečné informace, zodpovíme vaše otázky, pozveme vás na námi pořádané akce, přivítáme v našich laboratořích. A budeme rádi, pokud nás budete sledovat na našem facebookovém profilu.