Elektronika a komunikační technologie

Elektronika a komunikační technologie

Proč studovat elektroniku a komunikační technologie?

Elektroniku a bezdrátové systémy najdeme v dnešní době téměř všude. Bez těchto technologií by nefungoval robotický vysavač, neexistoval by mobilní telefon a notebook by se nepřipojil k Wi-Fi. V moderním automobilu začíná cena elektroniky dominovat nad cenou dalších komponentů – zahrnuje totiž nejen různé senzorové a navigační systémy, ale také komunikaci mezi automobily, příjem rozhlasového a televizního vysílání či obyčejné telefonování.

Vyberte si svůj program

Absolventi programu Elektronika a komunikační technologie naleznou uplatnění téměř ve všech oborech. V současné době absolventy programu zaměstnávají automobilky i výrobci letounů, mobilní operátoři, výrobci radiolokačních systémů i elektronových mikroskopů. Absolventy UREL můžete rovněž potkat ve výzkumných centrech, na specializovaných úřadech, v místní i státní správě, na univerzitách či školách.

Studium nabízíme jak v prezenční formě (klasická výuka od pondělí do pátku) tak ve formě kombinované. Kombinované studium je soustředěno do několika málo dnů kontaktní výuky. Většina výuky probíhá distančně (na internetu), studium je tedy vhodné zejména pro studenty s pravidelným zaměstnáním.