Studijní programy

Studijní programy UREL

Elektronika a komunikační technologie (Bc., Ing., Ph.D.)

"Staňte se experty na bezdrátové a optické technologie!"

Máme pro vás studium, které spojuje analogovou elektroniku, digitální elektroniku a komunikační systémy. V bakalářském stupni se naučíte navrhovat elektronické komponenty pro nízkofrekvenční, mikrovlnné i optické vysokorychlostní systémy. Dozvíte se o metodách, které využívají komunikační standardy. Z předmětů vás čeká návrh analogových a digitálních obvodů, vysokofrekvenčních prvků nebo programování embedded aplikací.

V magisterském stupni vás čekají speciality, které byly nově zařazeny pouze do tohoto programu. Ať už to je návrh metod, standardů a jevů v oboru automobilové komunikační techniky, pochopení kvantových počítačů a strojového učení, integrace antén do textilních materiálů a propojení se senzory, nebo optimalizace senzorových sítí. Které předměty si vyberete je už pouze na vás.

V rámci doktorského studia tohoto programu se nejlepší z vás naučí samostatné vědecké práci. Jako doktorand budete postupně hledat a popisovat doposud nevyřešený technický problém ve svém oboru studia. Navrhnete a představíte jeho jedinečné řešení v rámci vědecké komunity. Nedílnou součástí studia bude vědecká a publikační činnost, účast na mezinárodních konferencích a zahraničních stážích na prestižních univerzitách.

BPC-EKT MPC-EKT DPC-EKT

Space Applications (Ing.)

"Become a space engineer!"

Magisterský studijní program v angličtině zaměřený na vývoj systémů pro vesmírné aplikace. Zajímá vás satelitní a vesmírná technika? Chcete si během studia navrhnout část družicového subsystému? Spolupracovat s předními českými firmami, které vyvíjí technologie pro vesmírné mise a zároveň spolupracovat se zahraničními agenturami, jako jsou ESA nebo DLR? Pak jste ti praví pro studijní program Space Applications!

MPA-SAP

Telecommunications (Ing.)

"Využijte možnost získat diplom také z prestižní vídeňské univerzity!"

Ve spolupráci s Technickou univerzitou ve Vídni jsme připravili výběrový magisterský studijní program vyučovaný v angličtině. Po jeho absolvování získáte dva magisterské diplomy: z Brna a z Vídně. Takové studium vás výborně připraví pro budoucí profesionální praxi v oblasti bezdrátových komunikačních systémů nejen v České republice, ale i v zahraničí.

MPA-TEC

Automotive Electronics and Electromobility (Ing.)

" Shape the future of mobility today!"

Are you interested in cars? Do you want to work in a field that is currently attracting the attention of the whole world as its direction towards advanced technologies such as electromobility, autonomous driving or communication in high mobility systems makes it one of the most attractive industries? If at the same time you want to continue the tradition of the automotive industry in the Czech Republic and be a sought-after expert in Czech, foreign and renowned multinational companies active in the automotive industry then this study program is just for you.

MPA-AEE