Studijní programy

Studijní programy UREL

Náš ústav garantuje výuku několika studijních programů z oblasti komunikačních technologií. O jaké se jedná, a více informací o nich se dozvíte níže. Stačí si vybrat…

Elektronika a komunikační technologie (Bc.)

"Naučte se rozumět analogovým i digitálním obvodům!"

 

Máme pro vás studium, které spojuje analogovou elektroniku, digitální elektroniku a komunikační systémy. Naučíte se v něm navrhovat elektronické komponenty pro nízkofrekvenční, mikrovlnné i optické vysokorychlostní systémy. Dozvíte se o metodách, které využívají komunikační standardy. Z předmětů vám čeká návrh analogových a digitálních obvodů, vysokofrekvenčních prvků nebo programování embedded aplikací.

 

BPC-EKT

Elektronika a komunikační technologie (Ing.)

"Staňte se experty na bezdrátové a optické technologie!"

 

Připravili jsme pro vás obor, kde se naučíte navrhovat systémy v celé škále aplikací. Z předmětů vás čekají speciality, které byly nově zařazeny pouze do tohoto programu. Ať už to je návrh metod, standardů a jevů v oboru automobilové komunikační techniky, pochopení kvantových počítačů a strojového učení, integrace antén do textilních materiálů a propojení se senzory, nebo optimalizace senzorových sítí. Které předměty si vyberete, je už pouze na vás.

 

MPC-EKT

 

Telecommunications (Ing.)

"Využijte možnost získat diplom také z prestižní vídeňské univerzity!"

 

Ve spolupráci s Technickou univerzitou ve Vídni jsme připravili výběrový studijní program vyučovaný v angličtině. Po jeho absolvování získáte dva magisterské diplomy: z Brna a z Vídně. Takové studium vás výborně připraví pro budoucí profesionální praxi v oblasti bezdrátových komunikačních systémů nejen v České republice, ale i v zahraničí.

 

MPA-TEC

Elektronika a komunikační technologie (Ph.D.)

"Pomozte posunout oblast mobilních sítí do další generace!"

 

V rámci doktorského studia tohoto programu se naučíte samostatné vědecké práci. Jako doktorand se budete postupně učit hledat a popisovat doposud nevyřešený technický problém ve svém oboru studia. Navrhnete a představíte jeho jedinečné řešení v rámci vědecké komunity. Nedílnou součástí studia bude vědecká a publikační činnost, účast na mezinárodních konferencích a zahraničních stážích na prestižních univerzitách. Program Elektronika a komunikační technologie by měl být vaší první volbou, pokud chcete být respektovaným vědcem nebo vedoucím pracovníkem ve výzkumu v oblasti elektronických a bezdrátových komunikací.

 

DPC-EKT

Víte, že...

bakalářskou a diplomovou práci můžete vypracovat ve firmě?
výuka v laboratořích a počítačových učebnách tvoří většinu výuky?
při studiu na Joint Degree můžete získat magisterský diplom i z vídeňské univerzity?
učíme moderní programovací jazyk Python
jsme jediný ústav fakulty, kde učíme družicovou elektroniku a navigační systémy?