Studijní programy

Studijní programy UREL

Elektronika a komunikační technologie (Bc., Ing., Ph.D.)

"Staňte se experty na bezdrátové a optické technologie!"

Máme pro vás studium, které spojuje analogovou elektroniku, digitální elektroniku a komunikační systémy. V bakalářském stupni se naučíte navrhovat elektronické komponenty pro nízkofrekvenční, mikrovlnné i optické vysokorychlostní systémy. Dozvíte se o metodách, které využívají komunikační standardy. Z předmětů vás čeká návrh analogových a digitálních obvodů, vysokofrekvenčních prvků nebo programování embedded aplikací.

V magisterském stupni vás čekají speciality, které byly nově zařazeny pouze do tohoto programu. Ať už to je návrh metod, standardů a jevů v oboru automobilové komunikační techniky, pochopení kvantových počítačů a strojového učení, integrace antén do textilních materiálů a propojení se senzory, nebo optimalizace senzorových sítí. Které předměty si vyberete je už pouze na vás.

V rámci doktorského studia tohoto programu se nejlepší z vás naučí samostatné vědecké práci. Jako doktorand budete postupně hledat a popisovat doposud nevyřešený technický problém ve svém oboru studia. Navrhnete a představíte jeho jedinečné řešení v rámci vědecké komunity. Nedílnou součástí studia bude vědecká a publikační činnost, účast na mezinárodních konferencích a zahraničních stážích na prestižních univerzitách.

BPC-EKT MPC-EKT DPC-EKT

Space Applications (Ing.)

"Become a space engineer!"

Magisterský studijní program v angličtině zaměřený na vývoj systémů pro vesmírné aplikace. Zajímá vás satelitní a vesmírná technika? Chcete si během studia navrhnout část družicového subsystému? Spolupracovat s předními českými firmami, které vyvíjí technologie pro vesmírné mise a zároveň spolupracovat se zahraničními agenturami, jako jsou ESA nebo DLR? Pak jste ti praví pro studijní program Space Applications!

MPA-SAP

Automotive Electronics and Electromobility (Ing.)

" Shape the future of mobility today!"

Zajímají vás auta? Chcete pracovat v oboru, který v současné době přitahuje pozornost celého světa, protože jeho směřování k pokročilým technologiím, jako je elektromobilita, autonomní řízení nebo komunikace v systémech vysoké mobility, z něj činí jedno z nejatraktivnějších odvětví? Pokud chcete současně navázat na tradici automobilového průmyslu v České republice a být vyhledávaným odborníkem v českých, zahraničních i renomovaných nadnárodních společnostech působících v automotive, pak je tento studijní program určen právě vám.

MPA-AEE